Pomożemy odzyskać prawo jazdy
Prowadzenie jazdy pod wpływem alkoholu jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty prawa jazdy i uprawnień do prowadzenia pojazdów. Często rodzi to poważne konsekwencje, np. utratę pracy czy znaczące pogorszenie jakości życia, zwłaszcza na terenach słabo skomunikowanych.
Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że istnieje możliwość odzyskania prawa jazdy nawet, gdy prawomocnie orzeczono dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Możliwość taką daje kodeks karny wykonawczy, a dokładnie art. 182a. Odzyskanie prawa jazdy utraconego przez alkohol nie jest łatwe, ale jest możliwe! Oferujemy kompleksowe wsparcie prawne, medyczne i psychologiczne, ułatwiające zgodny z przepisami powrót za kierownicę.
Policja podczas kontroli drogowej może przeprowadzić badanie na obecność alkoholu w organizmie kierowcy. Stężenie 0,2-0,5 promila stanowi wykroczenie, łączące się z grzywną lub aresztem oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Powyżej 0,5 promila to już przestępstwo, wpisywane do Krajowego Rejestru Karnego. W powyższych sytuacjach policja zatrzymuje prawo jazdy, a następnie w ciągu 7 dni przesyła je do sądu lub prokuratury wraz z wnioskiem o jego odebranie.
O pomoc warto zwrócić się do adwokata, specjalizującego się w tej tematyce. Czas ma znaczenie – im szybciej kierowcy udzielona zostanie profesjonalna pomoc prawna, tym lepiej. Należy pamiętać, że sąd ma między innymi możliwość warunkowego umorzenia postępowania karnego.
Współpracujący z nami adwokaci oferują specjalistyczne doradztwo prawne, przygotowują niezbędne dokumenty, uczestniczą w przesłuchaniach oraz reprezentują podejrzanego w sądzie. Wspierają także osoby już skazane w walce o odzyskanie prawa jazdy i możliwości prowadzenia pojazdów.
Po upływie połowy zasądzonego zakazu, lub 10 lat w przypadku zakazu dożywotniego, można ubiegać się o zmianę środka karnego na zakaz prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową, popularnie zwaną alkolock. Doświadczeni adwokaci przygotują wniosek do sądu oraz jego argumentację. Profesjonalnie doradzą jakie czynniki mogą być wzięte przez sąd pod uwagę przy wydawaniu decyzji.
Wystawiamy zaświadczenia o podjęciu leczenia i wykonanych zabiegach wszycia esperalu. W ramach opieki prawnej zostaną one dołączone do wniosku o zamianę środka karnego.