odtrucia.info

Detoks alkoholowy Warszawa, Mazowieckie

Detoks alkoholowy jest dla wielu osób jedynym skutecznym sposobem na zerwanie z nałogiem. Podjęcie decyzji o leczeniu uzależnienia i zgłoszenia się na detoks nie jest łatwe. Czasem chęć poddania się odtruciu alkoholowemu to następstwo pewnych tragicznych doświadczeń, a czasami jest wynikiem świadomej walki z nałogiem. Odtrucia, które przeprowadzamy w naszej Klinice Trzeźwego Człowieka SONO MED. To propozycja dla tych osób, które nie dają sobie same rady z uzależnieniem. Alkoholowe odtrucie jest pierwszym etapem w leczeniu alkoholizmu. Detoks trwa zwykle 3 – 5 dni i wykonywany jest pod ścisłą kontrolą lekarza i psychoterapeuty. W trakcie tych dni oczyszczamy organizm z toksyn, uzupełniamy niedobory składników odżywczych, a także podajemy preparaty o działaniu uspokajającym.

Na czym polega detoks alkoholowy?

Detoks nie jest wyłącznie przerwaniem ciągu alkoholowego i wypłukaniem toksyn z organizmu. Są to pierwsze etapy kompleksowego leczenia uzależnienia. Pacjent, który trafia do naszej kliniki, jest szczegółowo badany. Jeśli jest w stanie trzeźwości, wtedy przeprowadza się z nim również wywiad medyczny. Dzięki temu lekarze i inni specjaliści mogą uzyskać informację na temat samego uzależnienia oraz stanu zdrowia podopiecznego. Następnie, aby wykonać kompleksową detoksykację całego organizmu, wykonuje się dożylne wlewy z witamin. Kroplówki te mają za zadanie nawodnić organizm, przywrócić równowagę wodno-elektrolitową, uzupełnić wszelkie niedobory. W efekcie toksyny nagromadzone w ciele na skutek długoterminowego spożywania alkoholu są stopniowo wydalane.

W razie konieczności podopiecznemu włączamy też farmakoterapię. Zwykle są to środki przeciwbólowe, uspokajające czy nasenne. Aby utrzymać najdłuższy efekt wstrzemięźliwości, kolejne etapy detoksu dotyczą pracy z psychoterapeutą. Sam proces detoksu w zależności od każdego Pacjenta wymaga innego okresu czasu. Jeśli stan zdrowia Pacjenta jest zły, wtedy proces ten trwa dłużej. Wypłukanie toksyn i uzupełnienie elektrolitów jest jednym, ale zmiana nastawienia i sposobu myślenia Pacjenta. Bez tych dwóch czynników niemożliwe jest skuteczne zwalczanie nałogu!

Czy detoks alkoholowy to też sposób na ostre zatrucie alkoholem?

Jak najbardziej detoks może być metodą na ostre zatrucie alkoholowe, które wynika z jednorazowego nadużycia. Nie jest to więc technika terapeutyczna zarezerwowana tylko dla osób, które cierpią na chorobę alkoholową. To także propozycja dla Pacjentów, którzy doświadczyli jednorazowego nadużycia. W takim przypadku proces detoksu przebiega jednak nieco inaczej. Zwykle podopieczni zgłaszają się do nas w tej sytuacji z pierwszymi objawami „kaca”, które niestety nieskutecznie próbowali zredukować za pomocą domowych sposobów.

W trakcie wywiadu medycznego określamy zawsze szacunkową ilość wypitego alkoholu, czas jego spożywania i występujące objawy. Na tej podstawie możemy dobrać kroplówkę witaminową o dopasowanym składzie. Dożylna droga podania sprawia, że elektrolity i inne cenne substancje odżywcze bardzo szybko docierają w miejsca, w których występują ich niedobory. W efekcie nawet po kilkunastu minutach Pacjent odczuwa wyraźną ulgę i poprawę samopoczucia. W przypadku osób nieuzależnionych także stosujemy farmakoterapię – głównie w formie środków przeciwbólowych.

Dlaczego warto wybrać kompleksowy detoks alkoholowy?

Pozytywne skutki kompleksowego detoksu alkoholowego obejmują zarówno ciało, jak i psychikę. Nasi podopieczni mogą spodziewać się, że po terapii:

  • Funkcjonowanie ich organizmu znacznie się poprawi,
  • Osiągnie się stan trzeźwości, który pozwoli na podejmowanie kroków w kierunku odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem,
  • Przez cały czas detoksu alkoholowego w naszej Klinice w Warszawie towarzyszyć będą specjaliści, którzy czuwają nad bezpieczeństwem Pacjenta.

Korzystając z naszej pomocy, podopieczni mogą bezpiecznie przerwać ciąg alkoholowy i utrzymać abstynencję. Domowe sposoby na odtrucie alkoholowe są nie tylko nieskuteczne, ale też zagrażają zdrowiu. Nagła abstynencja u alkoholika prawie zawsze powoduje szereg dolegliwości i nieprzyjemnych skutków ubocznych. Nic w tym dziwnego – organizm „upomina się” o substancję, która dotychczas obniża poziom hormonów stresu w krwiobiegu. Alkoholik może więc odczuwać bóle i zawroty głowy czy zaburzenia widzenia i napady padaczkowe.

Dla kogo przeznaczony jest detoks alkoholowy?

Odtrucie alkoholowe zalecamy przede wszystkim osobom, które chcą oczyścić swój organizm z toksyn alkoholowych. Przeznaczone jest więc głównie dla:

  • Alkoholików na każdym etapie uzależnienia,
  • Osób, które nie są uzależnione, ale spożyły nadmierną ilość alkoholu w zbyt krótkim czasie i potrzebują wsparcia, żeby bezpiecznie przywrócić równowagę,
  • dla dorosłych w każdym wieku,
  • dla osób niepełnoletnich.

Jeśli czujesz, że nie możesz sobie sam poradzić z uzależnieniem od alkoholu lub doświadczyłeś zatrucia tą substancją, skorzystaj z naszego detoksu w Klinice Trzeźwego Człowieka SONO MED.

Scroll to Top