odtrucia.info

Ile kosztuje wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa to coraz częściej wybierana metoda leczenia uzależnienia od alkoholu. To efektywna metoda walki z nałogiem, która ułatwia osiągnięcie trwałej abstynencji u większości Pacjentów. SONO MED to miejsce, gdzie można poddać się zaszyciu alkoholowemu. Często jesteśmy pytani, ile kosztuje zaszycie alkoholika i jaka jest skuteczność tego zabiegu, dlatego postaramy się wyjaśnić te kwestie. Wszywka alkoholowa to inwestycja w zdrowie i życie osoby uzależnionej. Koszt tego rodzaju terapii może być różny w zależności od standardów pracy ośrodka leczenia czy miejsca zamieszkania Pacjenta. Średnia cena wszywki alkoholowej wynosi około 1500-2500 złotych. Warto jednak pamiętać, że to, ile kosztuje wszywka alkoholowa, to niewielki wydatek w porównaniu z tym, ile osoba uzależniona może wydawać na alkohol przez całe swoje życie.

Na czym polega zaszycie alkoholika?

Zaszycie alkoholika to zabieg polegający na wszyciu do organizmu specjalnego implantu, który uwalnia substancję powodującą silne reakcje niepożądane po spożyciu alkoholu. Dzięki temu Pacjent traci chęć na picie, co pomaga mu w walce z nałogiem. Zabieg ten trwa zaledwie 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po wszyciu implantu Pacjent musi regularnie kontrolować jego stan oraz powinien uczestniczyć w terapii psychologicznej, aby osiągnąć trwałą abstynencję.

Skuteczność wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa to skuteczna metoda leczenia uzależnienia od alkoholu, która pozwala na osiągnięcie trwałej abstynencji u większości Pacjentów. Skuteczność tego zabiegu wynosi około 80% – 90%, co oznacza, że 8-9 na 10 osób, które poddały się tej terapii, nie wraca do picia alkoholu. Warto jednak pamiętać, że skuteczność wszywki alkoholowej zależy również od zaangażowania Pacjenta w proces leczenia oraz od jego motywacji do zmiany swojego życia.

Ośrodek SONO MED to jedno z miejsc, gdzie można poddać się zabiegowi zaszycia alkoholowego w cenie, która nie jest wygórowana. Zapewniamy przy tym opiekę medyczną i psychologiczną, co przekłada się na wysoką skuteczność terapii. Wszywka alkoholowa to bowiem tylko jedna z dostępnych metod leczenia alkoholizmu. Inne popularne metody to m.in. terapia farmakologiczna, psychoterapia indywidualna czy grupowa oraz terapia rodzinna.

Scroll to Top